10 podstawowych zalet kominka gazowego.

Kominki gazowe z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników i powoli wypierają z rynku urządzenia na drewno - dotyczy to szczególnie dużych miastach. W najnowocześniejszych kominkach gazowych płomień do złudzenia przypomina ten z kominków na drewno, ogień wydobywa się bezpośrednio z polana i tylko przy dogłębnej obserwacji można zauważyć różnicę.Czystość

żadnego popiołu, żadnego dymu, mycie szyby raz do roku.
Kominek gazowy = łatwość obsługi

Łatwość obsługi:

włącz / wyłącz pilotem lub aplikacją mobilną.


Bezpieczeństwo:

kilku stopniowe zabezpieczenia odcięcia gazu lub wyłączenia kominka (w niektórych wypadkach nawet czujnik sejsmiczny). Ponadto możemy go „zgasić” w dowolnym momencie np. wychodząc z domu.
Kominek gazowy = bezpieczne użytkowanie

Ekonomia:

wbrew pozorom kominek gazowy, zasilany gazem sieciowym (ziemnym) nie jest droższy w uzyskanej energii od palącego się drewna kominkowego. Gaz mimo że jest droższy od drewna, to przy uwzględnieniu kosztów przygotowania, suszenia i składowania drewna jest bardzo podobny a pamiętajmy, że nie ma tu targania koszy i sprzątania po spalonym drewnie.


Awaryjne źródło ciepła - kominek gazowy może działać bez prądu

Awaryjne źródło ciepła:

w przypadku braku prądu kominek gazowy w przeciwieństwie do kotła gazowego czy pompy ciepła może pracować bez prądu sieciowego gdyż niektóre modele mogą być zasilane zwykłymi bateriami np. 4 ”paluszki”
Łatwy montaż

Łatwość montażu:

wyprowadzenie spalin można wypuścić przez ścianę bez konieczności budowy komina.


Komfort:

włączamy i wyłączamy kiedy chcemy. Możliwość ustawienia pracy na termostacie – kominek utrzymuje zadaną temperaturę.

Ogrzewanie:

z kominka gazowego podobnie jak na drewno można wykonać rozprowadzenia ciepła do innych pomieszczeń.
Dystrybucja gorącego potwietrza od kominka gazowego


Niezwykłe możliwości zabudowy

Design zabudowy:

w przeciwieństwie do kominka na drewno producenci kominków gazowych oferują urządzenia pozwalające na wykończenie całkowicie bezramowe i bezklamkowe. Niekiedy możemy wręcz zastosować dowolne wykończenie wnętrza paleniska np. tym samym kamieniem co na obudowie kominkowej.
Dystrybucja gorącego potwietrza od kominka gazowego

Nieograniczone możliwości montażu:

ponieważ spaliny z kominka gazowego można wyprowadzić w poziomie, w pionie a nawet pod podłogą (stosując odpowiednie systemy wyciągowe), można w niemal nieograniczony sposób zaaranżować obudowę kominka. Dlatego też wkłady kominkowe na gaz są tak popularne wśród architektów wnętrz.


Poznaj naszą ofertę kominków gazowych